e-book
Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice

Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice

6 990 000 Kč / 297 193,88 €line

Spustit videoprohlídku icon
icon

V zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout k prodeji naprosto atypickou a výstavní nemovitost v secesním stylu určenou jak k bydlení tak i možnosti podnikání v Českém ráji. O užitné ploše 303,55 m2 a zastavěné ploše a nádvoří 673 m2, rozměry zahrady a prostor před domem 884 m2. Celková plocha pozemku včetně zahrady činí 1557 m2
Dům se nachází v oblíbené turistické a cyklistické zóně. Drábské světničky, hrad Bezděz, hrad Kost, zámek Sychrov, Ještěd a další památky.
Na domě byly zachovány a opraveny venkovní fasády.
Dům byl postaven kolem roku 1890, posléze v roce 1940 byl dostavěn do této podoby a neníchráněn památkovou péčí. Dům byl postaven zámožným člověkem a později využíván jako kulturní dům, kde se v přízemí odehrávaly plesy a různé kulturní akce.
Dům má celkem 11 obyvatelných místností, které jsou rovněž zrekonstruovány s možností rozšíření. Dům byl od ledna 2022 do srpna 2022 zrenovován. Dům je zasazen do podloží opuka a do současné doby nebyla nikde zjištěna vlhkost. I přestože na střeše je původní krytina tak do domu nezatéká. Původní trámy a krovy jsou naprosto zdravé a bez známek vlhkosti. V traktu domu se nachází uzavřený dvůr, který skýtá naprosté soukromí a klid. Zde se nachází další budova, která byla používána jako dílna. Dále pak je zde boční vstup do obou garáží.
V přízemí domu se nachází velká vstupní místnost o rozměrech 30,08 m2 Dále pak bývalá kuchyně s původními historickými kamny o rozměrech 16,61 m2, bývalá kulturní místnost 2 o rozměrech 86,21 m2, místnost o rozměrech 10,03 m2, místnost 3 o rozměrech 27,62 m2 a schodiště 8,60 m2. Z bývalé kuchyně je vstup jak do obou místností a sklepa, který je vhodný pro uskladnění např.vína (sklep je naprosto suchý) tak i do kamenné místnosti přilehlé k domu, jehož hlavní vchod se nachází z venkovní strany. Z bývalé kulturní místnosti je vstup do malé skladové místnosti, která se nachází přímo pod terasou. V patře domu se nachází byt 4+1 rozměry místností: Kuchyně - 8,73 m2, obývací pokoj 17,27 m2, pokoj 1 – 19,43 m2, pokoj 2 – 17,29 m2, pokoj 3 – 20,73 m2, koupelna, místnost za koupelnou a wc. Nad domem se nachází velká prostorná půda o rozměru 86,21 m2, kde je možné vybudovat další bydlení. Nad schodištěm vedoucím k bytu je vstup na terasu z které je vstup na zahradu. Součástí domu jsou dvě garáže a v jedné z nich je vybudována montážní šachta.
Na pozemku vedle domu se nachází menší domek, který je naprosto suchý a který je možné přebudovat na malý samostatný rodinný domek, či chatu. Obec Drahotice se nachází sice na kopci, ale dům je umístěn v údolí, krytý kopcem ze severní
strany, takže i v případě větrných poryvů je chráněn. Celá oblast, kde je dům umístěn je nazýván lidově ostrov sv. Anny.
Topení je zavedeno pouze do patra domu na tuhá paliva. Spodní část domu byla vytápěná stávajícím kotlem, který je umístěn ve vstupní místnosti. Voda – obecní vodovod. Teplá voda je řešena bojlerem. Rozvod vody je z roku 2009 a je plně funkční. Tak i radiátory ústředního topení v prvním patře domu. Odpadní voda – jímka s přepadem do kanalizace. Elektrický rozvod 230 V/400 V. Elektrický rozvod je převážně v mědi. Dům dále disponuje krátkými vzdálenostmi do okolních měst i na dálnici D10 (15 min.) do Prahy a Liberce, viz. níže vypsané.
Vzdálenosti autem:Mnichovo Hradiště 10 minut – veškerá občanská vybavenost. To znamená, obchody, školy, školky, pošta atd. Mladá Boleslav 25 min., Praha 60 min.,Turnov 20 min.,Liberec 35 min. Přes obec dále jezdí linkový autobus do Mnichova Hradiště, odkud dále jezdí
přímý autobus do Mladé Boleslavi (ŠKODA AUTO), Prahy či Liberce.
Velmi rád Vás uvítám a provedu tímto nádherným a neobvyklým domem.

 • Dispozice
  Větší
 • Dispozice
  8+2
 • Kraj
  Středočeský kraj
 • Plocha
  169 m2
 • Poschodí
  2
 • Typ nabídky
  Prodej
 • Typ nemovitosti
  Dům

 tisk pdf

picture

Pojďme to probrat osobně, domluvme si nezávaznou schůzku

Společně projdeme všechny podrobnosti, probereme vaše možnosti a domluvíme se na řešení, které bude skutečně výhodné pro obě strany.

Dalibor Dvořák

Realitní makléř

picture
0

Let v oboru

0 +

klientů

0

realizovaných transakcí

Poradím si s každým typem nemovitosti

Aktuálně k prodeji picture Zobrazit nemovitost

Prodej rodinného domu v obci Hodonice

prodáno picture Zobrazit nemovitost

Prodej rodinného domu v obci Budkov