e-book
Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice

Prodej rodinného domu s komerčním prostorem v obci Drahotice

8 590 000 Kč / 350 183,45 €line

Přehrát video icon
icon

DISPOZICE

8+2

Plocha

169

Poschodí

2

Nabízíme Vám k prodeji naprosto atypickou a výstavní nemovitost v secesním stylu určenou jak k bydlení tak i možnosti podnikání v Českém ráji, nikoliv však v chráněné krajinné oblasti. O užitné ploše 303,55 m2 a zastavěné ploše a nádvoří 673 m2, rozměry zahrady a prostor před domem 884 m2. Celková plocha pozemku včetně zahrady činí 1557 m2
Na domě byly zachovány a opraveny venkovní fasády a veškeré prvky původního domu. Dům není chráněn památkovou péčí.
Dům byl postaven kolem roku 1890, posléze v roce 1940 byl dostavěn do této podoby. Dům má celkem 11 obyvatelných místností, které jsou rovněž zrekonstruovány s možností rozšíření.
Dům byl od 1.ledna 2022 do srpna 2022 částečně zrenovován. Od roku 1977 sloužil pouze jako rodinný dům. Z těchto důvodů můžeme sdělit, že v tomto domě je možné realizovat jakoukoliv činnost spojenou s bydlením.
Dům je zasazen do podloží opuka a do současné doby nebyla nikde zjištěna vlhkost. I přestože na střeše je původní krytina do domu nezatéká. V traktu domu se nachází uzavřený dvůr, který skýtá naprosté soukromí a klid. Zde se nachází další budova, která byla používána jako dílna. Dále pak je zde boční vstup do obou garáží. V přízemí domu se nachází velká vstupní místnost o rozměrech 30,08 m2. Dále pak bývalá kuchyně s původními, funkčními kamny o rozměrech 16,61 m2, bývalý sál o rozměrech 86,21 m2 – do sálu vede samostatný vstup, sklad o rozměrech 10,03 m2, sklad 2 o rozměrech 27,62 m2 a schodiště 8,60 m2. Z bývalé kuchyně je vstup jak do obou skladů a sklepa, který je vhodný pro uskladnění např.vína (sklep je naprosto suchý) tak i do kamenné místnosti přilehlé k domu, jehož hlavní vchod se nachází z venkovní strany. Nad tímto kamenným prostorem je možné vybudovat další bydlení ze samostatným vchodem. Z bývalého sálu je vstup do malé skladové místnosti, která se nachází přímo pod terasou.
V patře domu se nachází byt 4+1 rozměry místností: Kuchyně - 88,73 m2,obývací pokoj 17,27 m2, pokoj 1 – 19,43 m2, pokoj 2 – 17,29 m2, pokoj 3 – 20,73 m2, koupelna, místnost za koupelnou a wc. Nad domem se nachází velká prostorná půda o rozměru 86,21 m2, kde je možné vybudovat další bydlení.
Nad schodištěm vedoucím k bytu je vstup na terasu z které je vstup na zahradu. Součástí domu jsou dvě garáže a v jedné z nich je vybudována montážní šachta. Na pozemku vedle domu se nachází bývalá konírna v suchém stavu, kterou je možné přebudovat na malý samostatný rodinný domek. .
Topení je zavedeno pouze do patra domu na tuhá paliva. Spodní část domu byla vytápěná stávajícím kotlem, který je umístěn ve vstupní místnosti. Voda – obecní vodovod. Teplá voda je řešena bojlerem. Rozvod vody je z roku 2009 a je plně funkční. Tak i radiátory ústředního topení v prvním patře domu. Odpadní voda – jímka s přepadem do kanalizace. Elektrický rozvod 230 V/400 V.
Velmi rád Vás uvítám a provedu tímto nádherným a neobvyklým domem.

picture

Pojďme to probrat osobně, domluvme si nezávaznou schůzku

Společně projdeme všechny podrobnosti, probereme vaše možnosti a domluvíme se na řešení, které bude skutečně výhodné pro obě strany.

Dalibor Dvořák

Realitní makléř

picture
0

Let v oboru

0 +

klientů

0

realizovaných transakcí

Poradím si s každým typem nemovitosti

Aktuálně k prodeji picture Zobrazit nemovitost

Prodej rodinného domu v obci Hodonice

prodáno picture Zobrazit nemovitost

Prodej rodinného domu v obci Budkov