e-book
cs at
Dobšice

Obec Dobšice (německy Klein Tesswitz) se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji. Žije zde přibližně 2 400 obyvatel. Nachází se zde mateřská škola, základní škola, požární zbrojnice, obecní úřad, knihovna. Dopravní spojení zajišťuje MHD, i meziměstská autobusová doprava. V obci je i kulturní vyžití. Konají se zde každoročně různé akce jako jsou např. posvícení, masopust, dobývání dobšických sklepů, rekonstrukce napoleonské bitvy u Znojma. 

Historie:

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1190. V letech 1976–1992 byla součástí města Znojma. Z obce pocházel truhlář a řezbář Johann Lahofer, který vyrobil skříně knihovny Louckého kláštera, které po jeho zrušení pomohl přenést do dnešní Strahovské knihovny. Starším názvem obce jsou také Stošíkovičky či Stozíkovičky (německy Klein Tesswitz), který má souvislost s obcí Stošíkovice na Louce (německy Tesswitz an der Wiese).

 

 Vinařská obec
1280px-Dobsice-zakladni-skola-2017-08-05-01-
1280px-Dobsice-hasicska-zbrojnice-2017-08-05-01-
line

Občanská vybavenost obce

icon

Knihovna

icon

Pošta

icon

Základní škola

icon

Mateřská škola

icon

Restaurace

neprodané nemovitosti kategorie

Prodané nemovitosti v této obci

Pojďme to probrat osobně, domluvme si nezávaznou schůzku

Společně projdeme všechny podrobnosti, probereme vaše možnosti a domluvíme se na řešení, které bude skutečně výhodné pro obě strany.

Dalibor Dvořák

realitní makléř

picture
0

Let v oboru

0 +

klientů

0

realizovaných transakcí

Nenašli jste, co jste hledali?
Zkuste další obce v okrese